Herbalist Bozkurtbey - vitiligo - kanser - siroz - diyet - bitkisel diyet
Site Ana Sayfası
Lotus100
FİTOTERAPİ NEDİR & FİTOTERAPİNİN KISA TARİHÇESİ
HASTALIKLAR VE TEDAVİLERİ
İYİLEŞEN HASTALARIMIZDAN TEŞEKKÜR
ARI SÜTÜ VE ARI POLENİ
ŞİFALI BİTKİLER SÖZLÜĞÜ
BOZKURTBEY'E ULAŞINKIRMIZI BİBER
Bulaşıcı hastalıklara karşı etkili. Vücudun özellikle bulaşıcı hastalıklara karşı olan direncini artırıyor. Portakaldan daha fazla miktarda C vitamini içeren bu sebze, aynı zamanda içerdiği beta karotin ile bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor.

Kırmızı biber mide suyu ve tükürük oluşumunu artırır, sindirimi kolaylaştırır, romatizma, mafsal ve diş ağrılarını azaltır, krampları giderir, kolera ve gut hastalıkları başta olmak üzere bir çok hastalığa iyi gelir. KANSER RİSKİNİ AZALTIR VE KANSER TEDAVİSİNDE KULLANILIR

Antibakteriyel etkisiyle bir çok hastalığın önlenmesinde etkili olur
TİROİD KANSERİ NEDİR?


Kanserli Tiroid
Tüm kanser türleri arasında en az rastlanandır. Bu kanser türü tiroid bezindeki parafoliküler-C hücrelerinden köken alır. Genel olarak tanısı konmuş tüm tiroid kanserlerinde ilk basamak total triodektomi denilen tiroidin tamamının alınmasıdır. Erken tanı konduğunda tedavideki başarısı %100 e yakındır.

Bu kanser türünün nedenleri kesin olarak bilinmemekle birlikte uranyum türü radyoaktif maddelere maruz kalmak, tiroid kanserleri riskini artırır.

Çernobil nükleer santralindeki kazadan sonra da ülkemizde ve komşu ülkelerde bu kanser türünde artışlar olmuştur.

TİROİD KANSERİNİN TÜRLERİ:
Dört ana gruba ayrılırlar:
1- Popiller kanser
2- Folliküler kanser
3- Medüller kanser
4- Anaplastik kanser

Guatr olarak bilinen hastalık, tiroid bezinin iyi huylu büyümesidir. Fakat tedavi edilmeden önce kanser yönünden tetkikleri yapılmalıdır.


Kanserli Tiroid Sintigrafisi
TEŞHİS:
Sintigrafi, en dikkat çekici bulguyu veren tetkiktir. Çoğunlukla soğuk nodül (hipoaktif nodül) görüntüsü verir. Ama bazen ılık (normaaktif) nodül de kanser çıkabilir. Hatta sıcak nodülün bile kanser çıktığı görülmüştür.

Guatrda kullanılan yöntemler tercih edilen bu kanser türünde kan hormon ölçümleri, iğne ile biyopsi ve tiroid ultrasonografisi kullanılır.

Popiller tiroid CA ve Folliküler tiroid CA da başarı çok yüksek iken medüller tiroid CA'da oran düşüktür. Anaplastik tiroid CA da ise oldukça tedavi oldukça zordur.


Ameliyatla Alınmış Kanserli Tiroid
Klasik Tedaviler:
Klasik tedavilerde daha önce de belirttiğimiz gibi ameliyat şarttır. Daha sonra radyoaktif iyot 131 uygulanır. Uygulama, kurşun kaplı bir odada hastane şartlarında yapılır. Amaç, ameliyat sırasında kalan ve vücudun başka yerlerine yayılım yapan kanser hücrelerini ortadan kaldırmaktır.

Daha sonra da TSH düzeyleri hızla düşürülmelidir.

Unutulmaması gereken yüksek TSH kanserin yeniden nüksüne sebep olur, bu yüzden tiroksin hormonu kullanılır. Belli aralıklarla kanda troglobulin düzeyini ölçmek ve tüm vücutta iyot-131 tarama yapmak en temel takip yöntemlerindendir. Modüler kanserde takip iyot-131 MIBG sintigrafisi ile yapılırken ana plastik türde ise vücut-kemik sintigrafisi kullanılır.

Popiller tür olan kanserde ise tiroid bezi yanı sıra tek taraflı ve çift taraflı olarak lenf bezeleri de temizlenmektedir.

Tiroid kanserleri hangi tür olursa olsun tedavi edilmezlerse diğer kanserlerde olduğu gibi yayılmalar yaparak (metastaz) ölümcül sonuçlar doğurabilir.

HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ


Herbalist BOZKURTBEY tüm diğer kanserlerde olduğu gibi 1992 den beri bu tür kanseri de bitkisel reçetelerle yüksek başarı oranları ile tam şifa bulunmasını sağlayabilmektedir.

Tedavi süreci 6 ile 8 ay arasında değişmektedir. O yıllardan bu yana pek çok kişinin hayatı kurtulmuş ve sorunsuz bir hayat sürmektedirler. İki aylık tedavi masrafı 1200 Euro dur.


GEÇMİŞ OLSUNBAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

©Tüm Hakları Saklıdır - 2006 - Şifa Doğal Tedaviler Danışma Merkezi LTD. Şti.
bilgi@herbalistbozkurtbey.com


Kolon ve Rektum (Bağırsak) kanserleri - Pankreas Başı Kanseri - Mide Kanseri - Karaciğer Kanseri - Gırtlak Kanseri - Akciğer ve Bronş Kanserleri - Prostat Kanseri - Mesane Kanseri - Meme Kanserleri - Beyin Tümörleri - Tiroid Kanserleri - Lenf Kanserleri - Cilt Kanseri Türleri - Lösemi Türleri (ALL-AML-KML-KLL) - MDS Hastalığı - Çocuklarda Kanserler