Herbalist Bozkurtbey - vitiligo - kanser - siroz - diyet - bitkisel diyet
Site Ana Sayfası
Lotus100
FİTOTERAPİ NEDİR & FİTOTERAPİNİN KISA TARİHÇESİ
HASTALIKLAR VE TEDAVİLERİ
İYİLEŞEN HASTALARIMIZDAN TEŞEKKÜR
ARI SÜTÜ VE ARI POLENİ
ŞİFALI BİTKİLER SÖZLÜĞÜ
BOZKURTBEY'E ULAŞIN


B3 VİTAMİNİ

B3 vitamini kan dolaşımını düzenler, sağlıklı bir deri sağlar ve santral sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Beyin ve hafızanın ileri fonksiyonlarını denetlemesinden dolayı şizofreni ve diğer zihinsel hastalıklarda tedavi edici rol oynar. Son olarak yeterli B3 düzeyleri İNSÜLİN ile estrojen, progesteron ve testesteron gibi cinsiyet hormonlarının sentezi için hayati rol oynamaktadır.

B3 vitamini eksikliğinde Pellegra adı verilen ve sinir sisteminde fonksiyon bozukluğu, mide bağırsak sistemi bozukluğu, ishal, zihin bulanıklığı, depresyon, ve ağır dermatit ve çeşitli cilt lezyonları ile karakterize bir hastalık oluşur. Son zamanlarda kan kolesterolunu ve trigliseritini yan etki olmadan emniyetle düşürebildiği için doktorlar tarafından bu amaçla sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak B3 vitamininin kullanımında doz ayarlaması mutlaka doktor tarafından yapılmalıdır.


MISIR UNU B3 VİTAMİNİ İÇERİR


KARNIBAHAR B3 VİTAMİNİ İÇERİR
ŞEKER HASTALIĞI (DİABET) NEDİR?

Diabetin etkileri
Pankreas tarafından üretilen bir hormon olan insülinin bu organdaki bir spazm sonucu yetersiz üretilmesi, ya da etkisizliği dolayısıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. İnsülin hormonu kandaki şekeri ihtiyaç duyan hücrelere taşıma görevini üstlenir fakat yetersizliği almış olduğunuz gıdalardan kana karışan şekerin ihtiyaç duyulan hücrelere götürülememesi sonucu hücreler şekersizlik çekerken kandaki şeker normal değerlerin üstüne çıkar.

BU DA FAZLA ŞEKERİN ZEHİR ETKİSİ YARATMASINA VE BİR ÇOK ORGANIN VE HÜCRELERİN TAHRİBATINA YOL AÇAR.

Diabet hastalarında görülen temel metabolik bozukluk budur. Karaciğerdeki glükoz depolarından salınan ve vücudun gereksinimi olan hücrelerde yakılarak enerjiye dönüşen şeker ve gıdalardan almış olduğumuz şeker, insülin hormonunun yetersizliği dolayısıyla hücrelere taşınamaması hastalığıdır.

ERKEN BELİRTİLER
Diabetin bazı erken belirtileri vardır. Kan şekeri yüksek olan kişilerde yorgunluk, halsizlik, iştahsızlık, sık idrara çıkma, susama, yaraların geç iyileşmesi gibi.

VÜCUTTAKİ OLUMSUZ ETKİLER
Kandaki aseton miktarının artmasıyla bulantı ve kusmaya neden olur. Hastada su kaybı nedeniyle koma hali görülür. Ayrıca aşağıdaki hastalıklara zemin hazırlar.


Diabetin etkileri
Diş etleri ve dudak iç kısımlarında enfeksiyon
Ateş
Böbrek yetmezliği ve ağrıları
Sistit
Safra kesesi ve karaciğer iltihaplanması
Damar sertliği
Görme zayıflığı
Kalp yetersizliği
Beyin fonksiyonlarında zayıflama
Sinirsel sorunlar.

BU HASTALIĞIN KLASİK TIPTA TEDAVİSİ OLMADIĞINDAN DOKTORLARIMIZIN TAVSİYE ETTİĞİ 3 ÖNEMLİ ŞEY:

1. Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi
2. Düzenli egzersizler
3. Tedavi amaçlı ilaçların ya da gerekiyorsa insülinin gerekli zamanlarda ve düzenli kullanılmasıdır.

DİABETİN KONTROLÜ

Şeker hastalığı olmayan insanlarda kan şekeri açlıkta 70-110 mg/dl arasında, toklukta 140 mg/dl'nin altındadır. Bu hastalıkta hedef kan şekeri değerlerinizi normal sınırlarda tutabilmektir. Bu sizi zaman içerisinde diabet kökenli diğer hastalıklardan koruyacktır.

Bu değerler herhangi bir hastalığı bulunmayan normal bireyler için verilmiştir. Sizin ideal kan şekeri hedefinizin ne olması gerektiğini doktorunuzla birlikte belirleyiniz.

HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ

Herbalist BOZKURTBEY, 17 yıldan bu yana diabet hastalarında uygulattığı (insülin kullanılsa dahi) bitkisel reçetelerle, pankreastaki spazmı çözerek vücuda normal insülin salgılanmasını sağlayarak binlerce hastasını bu hastalıktan kalıcı olarak kurtarmış, ve bu hastalıktan kaynaklanacak diğer hastalıklardan korumuştur.

Tedavi 2 ay sürmekte ve ilk aydan itibaren kandaki şeker normale dönmeye başlamakta, komplikasyonlar yok olmaktadır. Bu icat niteliğindeki reçetelerin 2 aylık bedeli 350 Eurodur.


GEÇMİŞ OLSUN


BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

©Tüm Hakları Saklıdır - 2006 - Şifa Doğal Tedaviler Danışma Merkezi LTD. Şti.
bilgi@herbalistbozkurtbey.com


Kolon ve Rektum (Bağırsak) kanserleri - Pankreas Başı Kanseri - Mide Kanseri - Karaciğer Kanseri - Gırtlak Kanseri - Akciğer ve Bronş Kanserleri - Prostat Kanseri - Mesane Kanseri - Meme Kanserleri - Beyin Tümörleri - Tiroid Kanserleri - Lenf Kanserleri - Cilt Kanseri Türleri - Lösemi Türleri (ALL-AML-KML-KLL) - MDS Hastalığı - Çocuklarda Kanserler