Herbalist Bozkurtbey - vitiligo - kanser - siroz - diyet - bitkisel diyet
Site Ana Sayfası
Lotus100
FİTOTERAPİ NEDİR & FİTOTERAPİNİN KISA TARİHÇESİ
HASTALIKLAR VE TEDAVİLERİ
İYİLEŞEN HASTALARIMIZDAN TEŞEKKÜR
ARI SÜTÜ VE ARI POLENİ
ŞİFALI BİTKİLER SÖZLÜĞÜ
BOZKURTBEY'E ULAŞINDENİZ KADAYIFI
Dahilen, çok kullanılan bir göğüs yumuşatıcı ve öksürük kesicidir.


DEVEDİKENİ
Karaciğer hastalıklarına karşı ve safra artırıcı olarak kullanılır.


FUNDA YAPRAĞI
İdrar yolları dezenfektanı, idrar söktürücü ve kabız etkilere sahiptir.


POLEN
Polen, içerdiği yüksek mineral ve vitaminler dolayısıyla tüm kanser türlerinin tedavisinde alınması gereken önemli bir bitkisel besindir.


HAYIT TOHUMU
İdrar artırıcı, gaz söktürücü ve yatıştırıcıdır.
ÇOCUKLARDA KANSER
Kanser her yaşta görülebilecek bir hastalık olmasına rağmen yetişkinlerde daha çok görülür. Yetişkinlerde görülen akciğer, mide, barsak kanseri gibi kanserler, çocuklarda görülen kanserlerin %2sini teşkil eder.

ÇOCUKLARDA GÖRÜLEN KANSERLER VE ORANLARI:


Kanserli kan hücresi
Kanser TürüOran
Lösemiler%30
Lenfomalar%20
Sinir Sistemi tümörleri%10-15
Nöroblastoma %7-8
Wilms tümörü%6-7
Rabdomyosarkom%5-6
Kemik tümörleri%4-5
Germ hücreli tümörler%3-4
Retinoblastomalar%2-3
Karaciğer tümörleri%1
Çocuklarda Kanser Nedenlerİ
Kalıtsal Faktörler: %5
Çevresel Faktörler: %80
Bilinmeyen Faktörler: %15
Görüldüğü gibi kalıtsal faktörlerin etkisi oldukça düşük olmakla birlikte, yine varlığı söz konusudur.

Bazı ailelerde genetik şifreyi kontrol eden genlerde bir bozukluk saptanmıştır. Normalde hücre bölünmesi esnasında genetik şifrede bir bozukluk olursa bu genler hücre bölünmesini durdurur. Bu bozukluk düzelirse bölünme devam eder aksi takdirde bu hasta hücreler intihara sevk edilerek yok edilir. Bağışıklık sistemimizin bu eşsiz yapısı sayesinde kontrol genleri ile ilgili bir bozukluk varsa, kanser gelişme riski artar.

Bu tür ailelerde çocuklarda kanser oluşma riski 20 kat daha fazla görülmektedir. Ailede alkol kullanımı, bazı kimyasal ilaçların alımı, zirai ilaçlar, metal boya ürünleri, petrol, sigara kullanımı ve pasif içicilik, kimyasal çözücüler gibi bazı maddelerin çocuklarda kanser riskini artırdığı düşünülüyorsa da kesinlik kazanmamıştır.

Hamilelikte radyasyona maruz kalmak da çocuklarda kanser riskini 3 kat artırabilir. Akraba evlilikleri de kanser riskini artıran etkenler arasındadır.

ÇOCUKLARDA KANSER BELİRTİLERİ
Kanser hastalığının her organ ve dokudan kaynaklanabileceğini düşündüğümüzden, köken aldığı yere ve tümöre göre farklılık gösterebilir. Ayrıca bunlar farklı hastalıkların belirtileri olabilir ve olasılık daha yüksektir. Fakat rahatsızlıkların ciddiye alınması ve zaman kaybetmeden uzman bir doktora başvurulup gerekli incelemenin yaptırılması, erken teşhis açısından çok önemlidir.

ERKEN TEŞHİS
Erişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da erken tanı çok önemlidir. Çocukta beze, kansızlık, karın şişliği, herhangi bir dokuda anormal bir büyüme fark edildiğinde derhal hekime başvurmalı ve nedeni araştırılmalıdır.

Hastada solukluk, deride nokta kanamalar veya morluklar, halsizlik, yorgunluk, kemik ağrısı gibi belirtiler varsa; dalağı ve karaciğeri, bezeleri büyümüşse akla öncelikle lösemi gelmelidir. Bu durumda hemen bir kan tetkiki ve kesin tanı için gerekiyorsa kemik iliği tetkiki yapılır.

Lenf bezi büyümelerine ateş, gece terlemeleri, halsizlik, kilo kaybı, kaşıntı gibi belirtiler eşlik ediyorsa, Hodgkin hastalığı düşünülmelidir. Tanıya, lenf bezinden biyopsi yapılarak gidilir.

Küçük çocuklarda ağrısız bir karın kitlesi, deri altında küçük şişlikler (nodül), öksürük veya ateş, solukluk, gözlerin tek veya çift taraflı öne fırlaması ve göz çevresinde morluk gibi belirtiler, kemik ağrıları varsa nöroblastoma adı verilen böbreküstü bezinden veya sempatik sinir sisteminden kaynaklanan bir tümör akla gelir. Tanıya biyopsi veya kemik iliği tetkiki, idrarda vanil mandelik asit testi (VMA testi) ile gidilir.

Ağrısız karın kitlesi veya nadiren karın ağrısı ve karında şişlik, idrarda kan, gözün renkli tabakası irisin yokluğu gibi belirtiler küçük bir çocukta böbrek tümörünü (Wilms tümörü) düşündürmelidir. Tanı, görüntüleme yöntemleri (MR veya BT) ve biyopsi ile konur.

Karaciğer bölgesinde şişlik, sarılık, bulantı, kusma, kilo kaybı gibi belirtiler ise karaciğer tümörünü akla getirmelidir. Bu durumda kanda alfa-fetoprotein (ALP) denen bir madde yükselmiş olarak saptanacaktır. Tanı biyopsi ile konur.

ÇOCUKLARDA KLASİK KANSER TEDAVİLERİ
Cerrahi Tedavi
İlaç tedavisi (Kemoterapi)
Radyoterapi
Destek tedavisi
Koruyucu tedavi
Psikolojik tedavi.

Tedavi süreleri teşhisi konulan hastalığın cinsine göre değişkenlik göstermekle birlikte 6 ay ile 2 yıl arasındadır. Tedavinin başarı şansı henüz çok yüksek değildir. 5 yıllık yaşama şansı %20 olarak tıbbi kaynaklarca verilmektedir. Tabii bu hastalığın türü, teşhis konulduğundaki yayılma derecesi ile orantılıdır. Bu sebeple şüphe duyulduğunda zaman kaybetmeden doktora başvurulması ve tanı konması çok önemlidir.

Tedavilerle kontrol altına alınmış ve tedavisi bitirilmiş hastalarda tekrarlama riski çok fazla olduğundan tedavinin geç yan etkileri ve tekrarlama şansı açısından düzenli olarak kontrol edilmelidir.
HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ

HERBALİST BOZKURTBEY, 2 AY ÖMRÜ KALDI DENİLEN HASTALARI BİLE İYİLEŞTİREBİLEN BİTKİSEL FORMÜLLERİYLE 15 YILDIR BAŞARISINI KANITLAMIŞ bu genel olmamakla birlikte, %60lara varan bir başarıyla çocuklardaki, başta kan kanserleri olmak üzere bir çok çocuk kanserinde radikal kalıcı tedaviler uygulatmaktadır.
SAĞLIKLAR DİLERİZ

BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

©Tüm Hakları Saklıdır - 2006 - Şifa Doğal Tedaviler Danışma Merkezi LTD. Şti.
bilgi@herbalistbozkurtbey.com


Kolon ve Rektum (Bağırsak) kanserleri - Pankreas Başı Kanseri - Mide Kanseri - Karaciğer Kanseri - Gırtlak Kanseri - Akciğer ve Bronş Kanserleri - Prostat Kanseri - Mesane Kanseri - Meme Kanserleri - Beyin Tümörleri - Tiroid Kanserleri - Lenf Kanserleri - Cilt Kanseri Türleri - Lösemi Türleri (ALL-AML-KML-KLL) - MDS Hastalığı - Çocuklarda Kanserler