Herbalist Bozkurtbey - vitiligo - kanser - siroz - diyet - bitkisel diyet
Site Ana Sayfası
Lotus100
FİTOTERAPİ NEDİR & FİTOTERAPİNİN KISA TARİHÇESİ
HASTALIKLAR VE TEDAVİLERİ
İYİLEŞEN HASTALARIMIZDAN TEŞEKKÜR
ARI SÜTÜ VE ARI POLENİ
ŞİFALI BİTKİLER SÖZLÜĞÜ
BOZKURTBEY'E ULAŞIN


C vitamini
Vücudumuz C vitaminini üretemez bitkiler ve bazı hayvanlar bu vitamini üretebilmektedir.

Besinlerle alınan vitamin 2 saat içersinde kullanılır 4 saat sonunda kandan uzaklaşır. Yaraların iyileşmesini, damarların sağlıklı olamalarını sağlar.

Vücudun savunma sistemini artırıcı etkisi vardır. Histamin yapımını azaltarak allerjik olayların şiddetini düşürür. Eksikliğinde diş eti kanamaları ve çekilmeleri olur.

ANEMİ (KANSIZLIK) NEDİR?

Kan hücresi (hemoglobin)
Anemi sık görülen bir kan hastalığı olup, kandaki akyuvarların veya (hemoglobin) düzeyinde oluşan bir azalmadır. Kandaki demir eksikliğinden de kaynaklanır. Demir, alyuvarların yapımında önemli bir yer tutar.

BELİRTİLERİ NELERDİR
Aşırı yorgunluk, sinirlilik hali, konsantrasyon eksikliği, el ve ayaklarda karıncalanma, baş dönmesi, iştahsızlık, bulantı, ciltte solukluk, aşırı üşüme olarak sıralanabilir.


Anne sütü yerine inek sütü kullanımı anemi sebebidir
SEBEPLERİ
Hemoroid (basur) veya adet kanamalarının uzun sürmesi ve demir eksikliğidir. Sindirim sistemimizdeki işlevsel bozukluklar, B12 vitamini eksikliğine, dolayısıyla anemiye sebep olur. Aşırı doğum yapma, bebeklerin anne sütü yerine inek sütüyle beslenmesi, yanlış zayıflama rejimleri bu hastalığın sebepleri arasındadır.

RİSK GRUBU KİŞİLER
Hamilelik döneminde kadınlarda, hemoroid hastalarında, bayanların adet dönemlerinde, gelişme çağındaki kişilerde, aşırı alkol tüketenlerde, vejetaryen beslenenlerde ve düşük sosyo-ekonomik düzeyde olanlarda görülen bir hastalıktır.

TEŞHİS

Anemi Testi
Kan sayımı ile tespit edilir (11g/dl'den düşük) hemoglobin anemi göstergesidir.

DEMİR EMİLİMİNİ ETKİLEYEN SEBEPLER
Demir emiliminin etkilendiği olumlu ve olumsuz sebepler vardır. C vitamini alımı, demirin emilimini artırmaktadır. Eksikliği de ters yönde etkiler. Ayrıca aşırı çay, kahve, kola kullanımı, hayvansal proteinlerden yoksun beslenme, anti-asit ilaç kullanımı, mide asit salgısının azalması ve barsak hareketlenmeleri demir emilimini olumsuz etkileyen sebeplerdir.


Sağlıklı Dil ve Anemi Sonrası Dil
HERBALİST BOZKURTBEY'İN BİTKİSEL REÇETESİ


Herbalist BOZKURTBEY kandaki alyuvarların artırımını sağlayan kemik iliğindeki kan yapıcı bölgelere beyinsel uyarılar yaptırarak ayrıca B vitamini kompleksi, C vitamini ve demir gibi ürünleri bulunduran kan yapıcı özel macun sayesinde iki ayda bu durumu tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Bu rahatsızlıktan ve oluşturduğu diğer sorunlardan, hiç bir yan etkisi olmaksızın 15 yıldan beri olduğu gibi, siz de tamamen kurtulabilir, şifa bulabilirsiniz.

İki ay süren kansızlık tedavisinde kullanılan bitki kokteylleri ve bitkisel drogların maliyetleri 200 Euro dur.
GEÇMİŞ OLSUN

BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

©Tüm Hakları Saklıdır - 2006 - Şifa Doğal Tedaviler Danışma Merkezi LTD. Şti.
bilgi@herbalistbozkurtbey.com


Kolon ve Rektum (Bağırsak) kanserleri - Pankreas Başı Kanseri - Mide Kanseri - Karaciğer Kanseri - Gırtlak Kanseri - Akciğer ve Bronş Kanserleri - Prostat Kanseri - Mesane Kanseri - Meme Kanserleri - Beyin Tümörleri - Tiroid Kanserleri - Lenf Kanserleri - Cilt Kanseri Türleri - Lösemi Türleri (ALL-AML-KML-KLL) - MDS Hastalığı - Çocuklarda Kanserler